FAQ

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Witamy w naszym nowym dziale! Chcielibyśmy umieścić tutaj najczęściej pojawiające się pytania do nas! Zapraszamy!

1. Czy można posłuchać Was na żywo?

Oczywiście, jeśli nie słyszeliście nas Państwo podczas występu, zapraszamy na nasze próby. Spotykamy się każdy czwartek o 20:00. Próby są otwarte, ale trzeba się wcześniej umówić. By posłuchać nas w komfortowych warunkach, możemy przyjąć trzy pary podczas jednej próby. Co więcej, możemy zaprosić Państwa na salę w której będziemy grać. Prosimy o wcześniejszy kontakt, by umówić się w konkretnej sali.


2. Czy możemy zamówić dodatkowe utwory, które zagracie podczas uroczystości?

Tak – dla każdej Pary Młodej przygotowujemy trzy wybrane utwory których nie ma w naszym repertuarze. Nasz repertuar, który jest aktualny w danym roku, znajdziecie Państwo tutaj: http://www.proudmary.pl/repertuar/
Dla każdej Pary przygotowujemy trzy utwory, które mogą wejść do naszego repertuaru. W związku z tym że rocznie opracowujemy około 80 nowych utworów, nasza set lista jest co roku nieco inna.

3. Czy jeśli goście poproszą o kawałek którego nie macie, jesteście w stanie go przygotować podczas zabawy?

W 99% uda nam się opracować ten utwór, ale musi być dostępny na YouTube, a najlepiej gdyby w internecie były nuty. Jeśli jest to znany utwór, opracujemy go w przerwie między blokami muzycznymi.

4. Czy jest możliwość, żebyście zagrali pod domem Młodych?

Tak 🙂 Wykonujemy utwory biesiadne w trio: gitara, akordeon + instrumenty perkusyjne.

5. Czy posiadacie własne nagłośnienie i oświetlenie?

Dysponujemy zawodowym sprzętem zarówno nagłośnieniowym oraz oświetleniowym. Potrzebujemy tylko gniazdka z prądem.

6. Ktoś z rodziny ma imieniny/urodziny/rocznicę ślubu etc. czy możemy zatem poprosić o dodatkowy utwór?

Tak. Utwór zostanie profesjonalnie przygotowany i powinien zmieścić się w puli trzech kawałków, które przygotowujemy na daną uroczystość.

7. Ile czasu trwa zabawa z Proud Mary podczas wesela i poprawin? Czy można ją przedłużyć?

Wesele – 10 godzin, poprawiny – 5 godzin. Oczywiście przedłużamy zabawę!

8. Jak wyglądają oczepiny w wykonaniu Proud Mary?

Mamy dwa scenariusze oczepin w naszym wykonaniu. Pierwszy (najbardziej popularny) to oczepiny krótkie. Trwają zazwyczaj do 30 minut, podczas których wykupujemy buty, wybieramy nowych Młodych, składamy życzenia oraz dziękujemy rodzicom. Oczepiny są obowiązkową częścią uroczystości weselnej, jednak nie każdy gość bierze w nich udział. Staramy się przeprowadzić je sprawie i na wesoło. Drugi wariant to oczepiny długie, coraz mnie popularne. Te oczepiny mogą trwać nawet dwie godziny. Ustalamy to z Państwem podczas rozmów przed weselem.

9. Ile trwają bloki muzyczne a ile przerwy?

Każdy blok muzyczny trwa minimum 50 minut. Po tym następuje przerwa 15 minut. Nasze przerwy są zawsze związane z wydawanymi posiłkami. Po przyjeździe na salę w której ma się odbyć zabawa, nasze kroki skierowane są w stronę kuchni, gdzie pobieramy menu oraz rozpiskę dań. Zasada która przyświeca nam podczas grania mówi, że albo gości bawimy na parkiecie, albo jest czas na posiłek/deser itp. Nie praktykujemy przerw w których nic się nie dzieje. Jesteśmy dla Was dziesięć godzin i wykorzystujemy ten czas maksymalnie, by zagrać jak najwięcej utworów muzycznych.

10. Kiedy następuje rozliczenie z zespołem?

Rano po weselu, bądź wieczorem po poprawinach.

11. Czy gracie biesiadę przy stołach?

Tak 🙂